
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Type | EEPROM |
| Frequency | 400 kHz |
| Interface | Serial |
| Data Reservation | 100 Years |
| Access Time | 5 ms |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Memory Size | 2 kb |
Stock: 4904
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07661
Ext.Price$0.07661
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07661 | $0.07661 |
| 10 | $0.06780 | $0.67800 |
| 50 | $0.06000 | $3.00000 |
| 100 | $0.05247 | $5.24700 |
| 500 | $0.04588 | $22.94000 |
| 1000 | $0.04214 | $42.14000 |
| 3000 | $0.03871 | $116.13000 |
